NU finns möjligheten att Testa en Livscoach under utbildning
Känner DU för att pröva på Coaching Missa inte detta tillfälle
Endera genom telefon Coaching eller genom fysiskt möte
Ta kontakt med någon av nedanstående per mail eller tel
Kostnad enligt överenskommelse

Coachen har de bästa frågorna och du de bästa svaren.
”Gör du det du alltid har gjort får du det du alltid fått.”

* fokuserar på det du vill ha & det du vill uppnå,
* utmanar begränsande övertygelser och hinder.
* får dig att se dig själv och din verklighet i nya perspektiv..
* hjälper dig att få tillgång till dina resurser.
* stimulerar till nya tankar.
* hjälper dig att handla, agera mot dina mål.

Vad kan du få ut av coaching?

Ökad självkänsla, självinsikt, motivation och initiativförmåga
Koncentrera dig på det som är viktigt,
Identifiera vad i ditt liv som ger energi
Bli effektivare med din tid och dina arbetsuppgifter
Identifiera utvecklingsmöjligheter i din yrkesroll, övriga roller
Ta reda på vad som hindrar dig från att göra vissa saker?
Lära dig att hantera och minimera stress
Få mod och kraft att våga.
Se nya infallsvinklar, testa nya saker

Sara Bood
Karlstad
0705-685769
ehhogen@hotmail.com

Rosanna Viklund
Hägersten Stockholm.
0762-612072
rosannaviklund@gmail.com

Jenny Molin
Ängelholm
0709-238181
jenmlivolycka.se

Annica Näslund
Falun
073-619 89 94
annica.e.naslund@gmail.com
ancoaching.se

Ella Jahn
Örebro
0723-100 767
ella.jahn@hotmail.com

Lena Andersson
Malmö
0704-028 628
lena03@live.se

Mari Carlson
Rimbo
0735-626913
mari.carlson@gmail.com

Natalie Hanspers
Gustafs
070 005 32 65
nataliehanspers@hotmail.com

Katja Tornberg
Västerås.
0736471121
kjtberg@hotmail.com

Fredrik Andersson
Stockholm
0708-335579
fredrik@hotmail.com
www.ringfreddan.se

Camilla Rörstrand
Svalöv
070 693 84 32
camilla.rorstrand@gmail.com

Emma Bark, 
Stockholm.
073-0890393
emma_bark@hotmail.com

Karl Green
Saltsjö-Boo
0760 50 58 13
karl@thewisdomofaman.com
agape.coach

Marcus Mathiasen
Uppsala
0768-705035
marcus.mathiasen1@gmail.com

Peter Sundén
Hagfors
070-63 12 278
sunden92@telia.com

Ernesto Naranjo
Valbo
073-9812307
ernesto.naranjo@gmail.com

Halima Khalfaoui 
Göteborg
0767-083577
leila_7102@hotmail.com

Sofia Coskun,
Örebro
0736972288
Sofiacoskun@hotmail.com

Petrus Dag
Örebro
0739322532
Petrus.dag@gmail.com

 

Marianne Pettersson
Uppsala
0702170174
framtidscoachen@gmail.com

Peter Belin
Västerås
0705118088
coach@beltrad.se

Ann-Charlotte Puman
Vingåker
0703050644
lotta.puman@tele2.se
www.vagacoaching.se

Jacob Hellberg
Åkersberga
0736 545 566
info@thelifecoach.se
www.threlifecoach.se

Ellen Gordh
Täby
0704 573 102
ellengordh@gmail.com

Åsa Kjellbom
Bromma
Stockholm
0736-897 441
Mail:asa.kjellb@hotmail.com

Eva-Karin Bergström
Billdal
0739-803 722
Gbg_eva@hotmail.com

www.forandringskraften.se

Janet Forsberg.
Sollentuna
073-1408620.
janetfors@gmail.com

Malin Lindström
Linköping
0737 159 944
malin@coachingbylindstrom.se

Markus Kalin
Oskarshamn
0730-421 372
markus.kalin.com

Susanne Woltter
Västerås
076-2629 646
sannesolen.ljusbarare@gmail.com
www.lifetvsträd.se
https://www.facebook.com/livscoachSanneSoleil/

Sandra Lazic
Stockholm
073 593 24 04
sandralazic@gmail.com

Maritha Larsson
Töreboda
0706 040 021
Marita.larsson@hotmail.com

Marina Molin
Huddinge
Tele: 073-623 90 25
Mailadress: marinamolin@hotmail.com

Anna Johansson
Stockholm
0736 467 801
anna@ledarskaphalsa.se
www.ledarskaphalsa.com

Anna Hedblom
Uppsala
070-412 57 48
info@acoaching.se

http://www.acoaching.se/se 

Katja Roos
Uppsala
0723 322 327
catja_roos@hotmail.com

Johan Kanrell
Östhammar
Mobilnummer:
070-392 67 60
hersandhis@live.com
www.JK-coaching-adventure.com

Ingrid Wennström
Kristinehamn
070 2068454
Ingridwen@gmail.com

Carina Tellebo
Västerås
070-338 73 29
carinatellebo@live.com

Else Peters
Falun
0731 – 512 513
else_peters45@hotmail.com

Marita Nifwa
Falun
073-142 0424
maritanifwa@gmal.com

Susanne van der Kaaij
Gävle
0762 919799
susannevdk@hotmail.com
www.susannevdk.wordpress.com

Sandra Aggemo

Enskede

0767898443

aggemo@gmail.com

 

Laura Blom

Göteborg

0707550323

melissa_vb@hotmail.com

 

Sandra Sasic

Göteborg

0704/ 953103

sandra.sasic@outlook.com

 

Anne-Li Sundvall

Göteborg

070-4952315

missans665@hotmail.com

 

Margareta Langöe –Conradsen

Bromma

0733-680880

margareta.langoe@gmail.com

 

Annika Skogsberg

Mariestad

0702491184

annicaskogsberg@gmail.com

 

Nina Einarsson

Fristad

0707-778352

nina.einarsson@icloud.com

 

Maria Georgsson

Fagersta

073-7636926

mia@hairtalk.se

 

Anne Scerisci

Stockholm

0722626572

scerisci@gmail.com

 

Susann Torstensson

Borås

0704057317

torstensson73@hotmail.com

 

Dennis Forssten

Västerås

073-906 11 09.

dempur@gmail.com

www.Coachdennis.se

 

Anna-Karin Eriksson

Vänersborg

073-761 01 52

anna-karin@hallebergbedandbreakfast.se

 

Angelica Ceder

Flen

070-474 4326

angelicaceder@live.se

 

Helena Wennberg

Huddinge

helena.wennberg@adiumentum.se

mobil: 076-0205785

 

Maria Ceder

Flen

0704478692

mariaceder@live.se

 

Ann Helen Önbäck (Anne)

Enhörna

070-273 1087

anneonback@hotmail.com

 

Cecilia Andersson

Hjo

0739-655 383

cecilia@accresco.nu

 

Terese Hoxell

Kalax

Finland

tfn +358 50 37 34 261

teresehoxell@gmail.com

 

Hedvik Madsen Lennvall

Enköping

0704963956

hedvik.lennvall@gmail.com

 

Tina Hartman

Älmhult

0702296701

tina@femlingehult.se

 

Linda Forsström

Rimforsa

0708-77 12 78

lindaforsstrom81@gmail.com

 

Celia Söderberg

Stockholm

0739835584

celiasoderberg@hotmail.com

 

Jenny Verdier

Jönköping.

070-53 99 55 9.

jenny.verdier@formfalkoping.se

 

Ann Pettersson

Hägersten

0707568616

ann.pettersson@hotmail.com

 

Pernilla Arnesson Lund

Eskilstuna

0763 753085

Pernilla.Lund@eskilstuna.se

 

Carina-Therese Tasseris

Kopparberg

0768 477 659

carinatasse@yahoo.com

Anna ZachriOrs
Västerås
anna@zachriors.se
http://www.zachriors.se/

Pia Gustavsson
Hunnebostrand
0739-464120
piagust67@gmail.com

Jenny Boljang
Sigtuna
0708-909292
jennyboljang@gmail.com

Caroline Persson
Gävle
073 1524175
caroline.mimmi@hotmail.com

Minna Rantaniitty
Åkersberga
+46 76-556 08 81
minna100@hotmail.com

Katarina Brunn Ramstedt
Vikarbyn
073-6263549
katten63@live.se

Karin Olsson
Ludvika
0768-104466
karin-ohlsson@hotmail.com

Johanna Bohman
Tranås
0733-809351
johannabohman85@hotmail.com

Helena Wigeborn
Göteborg
0762331831
helena.wigeborn@gmail.com

Linda Svensson
Borås
0707- 272162
linda-msn@live.se

Robert Persson
Linköping
0705-107062
jhonny.gonzales@gmail.com

Hillevi Söder
Tierp
072-3005629
rsahila@hotmail.se

Karin Lahti Svensson
Vårby
070- 285 28 40
karinlahtisvensson@hotmail.com

Staffan Hedbrandh
Göteborg
0707 819723
staffan.hedbrandh@gmail.com

Mona Elvelind
Gävle
073-6408019
mona.elvelind@gmail.com

Marie Hansson
Bromma
0768-848022
mariehansson10@hotmail.com

http://www.mariehansson.se/

Karita Widén
Hässelby
0707-883369
karitawiden@gmail.com
http://www.bryomdej.nu/

Carina Rist
Hudiksvall
0705 389502
carina@ystegarnhillsta.se

Felicia Faller
Bromma
0705 767517
feliciafallerhotmail.com
https://feliciafaller.wordpress.com/

Elizabeth Reynolds McGuire
Uppsala
0702 218468
liz@belovelive.com
http://belovelive.com/

Elinor Engkvist
Bromma
073-8483424
elinor@personligcoachning.se
personligcoachning.se

Louise Westerberg
Mora
073-0410867
lollo.westerberg@gmail.com

Sara Regner
Stockholm
0704-105929