Känner DU för att pröva på KBT & ACT Coaching
Missa inte detta tillfälle Testa en KBT & ACT Coach
under utbildning. SE NEDAN
Endera genom telefon Coaching eller genom fysiskt möte.
Kostnad enligt överenskommelse

KBT kognitiv terapeutisk Coaching används med framgång vid många olika slag av psykiska problem som till exempel depressioner, social fobi, ångest- och ätstörningar, tvångssyndrom, stresshantering och samlevnadsproblem.

(ACT) Acceptance and commitment therapeutic Coaching. Målet för ACT Coaching är att öka livskvaliteten snarare än att försöka få bort smärtsamma upplevelser. Inom ACT Coaching definieras lidande som negativa tankar och känslor inför, under och efter dessa upplevelser. Förnekande definieras som besatthet av dessa upplevelser, vilket ökar lidandet och minskar möjligheten till framtida tillfredsställelse och lycka.

Helena Oscarson
Floda
0739-564843
helenasyoga@hotmail.com
www.facebook.com/helenasyoga
 
Karin Frank
Stockholm
073-6670197
franis@live.se
 
Emina Zubanovic endast helger
Stoby/Hässleholm
0769 271 732
emina.zubanovic@gmail.com.
 
Maria Havela
Kungsbacka
070-6956003
maria.havela@mech-sure.se
 
Anna Samuelsson
Helsingborg
0700-314071
funkydiva75@hotmail.com
 
Merja Parviainen
Gävle
073-6502424
merja@umbrautveckling.se
 
Kim Lindkvist
Helsingborg
0727177270
 
Judith Edvardsson
Marks kommun, Borås, Göteborg
Hajom
t0708949452
mail: judithedvardsson67@gmail.com
 
Sandra d’Aubign’e
Mölndal
0735273053
info@loveembodied.se
www.loveebodied.se
 
Beatrice Håkansson
Bromölla
070-9369037
beahak@live.se
 
Sophia Fernlo
Varberg
0701-422420
sophia2p@hotmail.com
Annis Cammerfjord
Mantorp
0733303475
bonzo1@live.se
Åsa Persson,
Ängelholm/Helsingborg
0709-181898
asapersson1979@gmail.com
Monica Krook,
Ängelholm/Helsingborg
0739-715426.
monica@yogan.se
Karin Ginsburg Nordlund
Stockholm
0735-988940
karin.ginsburg@gmail.com
Alexandra Rahme
Stockholm
0736-415657
alexandra.rahme@gmail.com
Madelene Ersson
Östersund
0703710859
madelene@fordinegenskull.se
Helena Hellström
Ljungby
0706487956
helenahellström@gmail.com
Camilla Razpotnik-Blanksvärd
Västerås
Annette Gadd
Ljungby
0738411771
netgadd@hotmail.com
Ingrid Nilsson
Visby
0707874539
Oscar Wahlström
Eskilstuna
oscarerikw@gmail.com
Dolores Ryberg
Huddinge
Gunnil Winther
Göteborg
0739-416282
gunnilwinther@yahoo.se
Shiva Ershadi
Norrköping
Zhen.shan@hotmail.com
0737198698
Salma Lotfi
Göteborg
072-3156665 ,
Salma-rohi-inter@hotmail.com
Asta-Maria Jakobsdottir
Jönköping
0728-748345
Asta-mariaj@hotmail.com